Qumësht Lope “Full Taste”

Gjirofarm përpiqet çdo ditë që t’ju ofrojmë produkte të freskëta, të kontrolluara dhe të shijshme. Prandaj kemi nxjerr në treg një produkt, i cili plotëson të gjitha kërkesat tuaja.
Qumësht i freskët lope, i pasterizuar, i cili vjen në tavolinën tuaj vetëm pak orë pas mjeljes.

Ne kujdesemi që ky produkt të jetë qelibar, pa humbur asnjë nga vlerat e tij ushqimore si dhe shijen tradicionale.

Kategori:
Përshkrim

QUMËSHT I FRESKËT LOPE
Produkti më i ri nga Gjirofarm, i cili ofron cilësi dhe shije të garantuar. Qumështi Gjirofarm mblidhet direkt nga kullotat e zonës së Gjirokastrës. Kontrollohet dhe pasterizohet me teknologji të avancuar. Ambalazhohet dhe shpërndahet në kushte të rrepta sigurie për të mbërritur te konsumatori brenda pak orësh.

Mund të gjendet në paketim 1.4 litër.

Vlera ushqimore në 100 ml:

 • Proteina 3.2 gr, SRD* 18%
 • Karbohidrate 4.6 gr, SRD* 5%
 • Yndyrë qumështi 2.2 gr, SRD* 6%
 • Vlerë energjetike 251KJ-60Kcal, SRD* 6%
 • Kalcium 120mg
 • Kripëra minerale 0.7 gr, SRD* 6%

* SRD = Sasia e Rekomanduar Ditore

 • Vitamina A 0.16mg
 • Vitamina E 2.0mg
 • Vitamina B1 0.28mg
 • Vitamina B3 3.6mg
 • Vitamina B6 0.40mg

 

QUMËSHT LOPE PAKETIM UHT 1.5% YNDYRË

Qumështi i lopës Gjirofarm i ambalazhuar në kuti kartoni dhe i përpunuar me teknologjinë UHT. Falë këtij paketimi, qumështi ruan të paprekur shijen dhe vlerat ushqimore më gjatë.

Mund të gjendet në paketim 1lit.

Vlera ushqimore në 100 ml:

 • Proteina 3.3 g
 • Karbohidrate 4.9 g
 • Yndyrë qumështi 1.5 %
 • Vlerë energjetike 197 KJ/47 kcal
 • Kalcium 120 mg
 • Vitamina A 0.16mg
 • Vitamina E 2.0mg
 • Vitamina B1 0.28mg
 • Vitamina B3 3.6mg
 • Vitamina B6 0.40mg

QUMËSHT LOPE PAKETIM UHT 3.2% YNDYRË
Zbuloni shijen e plotë të qumështit me 3.2% yndyrë. Paketimi i tij special e ruan qumështin e freskët, deri në pikën e fundit.

Mund të gjendet në paketim 1 lit.

Vlera ushqimore në 100 ml:

 • Proteina 3.2 g
 • Karbohidrate 4.6 g
 • Yndyrë qumështi 3.2 %
 • Vlerë energjetike 251 KJ/60 kcal
 • Kalcium 120 mg

 

 • Vitamina A 0.16mg
 • Vitamina E 2.0mg
 • Vitamina B1 0.28mg
 • Vitamina B3 3.6mg
 • Vitamina B6 0.40mg

 

Ju ftojmë të provoni shijen tradicionale dhe unike të qumështit nga jugu i Shqipërisë, me cilësi të garantuar për shëndetin tuaj.

Përshtypje (0)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Qumësht Lope “Full Taste””

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *